Prvních 14 dní, kdy je tu Wheb pracovně, tu máme s dětma ve znamení každodenního života, skoro jako doma. Jen bez školky, kroužků, kamarádů a spousty aktivit. Takže si tu vlastně připadám jako žena v domácnosti, nebo tak nějak si to představuju, že to funguje. Zajišťujeme provoz - nákupy, praní, vaření, uklízení - píšeme pohledy a psaní domů, plánujeme další cestu a zařizujeme vše, co je potřeba.
Některé aktivity jsou i pro nás (viz morning tea, víkendy či párty u Tracy), ale většinou se s Whebem potkáme až večer doma či na hřišti. No prostě normální pracovní týden. Holt by tu Wheb potřeboval pracovní ještě daší týden, takto to musí chudák stihnout vše rychleji (než mu Tracy odjede a jemu skončí stáž), takže žádná dovolená, než bude dovolená :-)
A co jsme to všechno s dětma v Adelaide stihli?
Hned první týden jsme museli do ZOO. To byli totiž nejbližší klokani, které jsem Vendulce mohla nabídnout. A celá ZOO se nám moc líbila, kdybychom tu byli dýl, tak si určitě koupíme permanentku. Byli jsme taky několikrát ve městě - na Central Marketu, na fontánách u Victoria Square, na čuníkách na nákupní tepně Rundle Mall, na poště, v kostele - a pak na hřišti, na jiným hřišti, na dalším hřišti ... Zkrátka hřiště máme zmáknutý fakt dobře. Taky jsme pokoupili co je třeba, pořádné klobouky v Salvation Army, místní opalovací krém v lékárně, piva na párty v alkoholovým obchodě (v normálním supermarketu je totiž neseženete), pohledy v tourist shopu. No nákupy a hřiště, cím se tu bavíme zejména.
Nejlepší hřiště je asi to Helikoptérový. Dost krutý je i to u Aquatic Centra a super je to nejbližší, u místní Primary school, zejména proto, že když tam jdete odpoledne, tak tam jsou ještě děti. A to má Venda radost, páč ač si s nima nerozumí, tak to je aspoň nějaká interakce s okolím.Níže nějaká ta komunikace...
1/ Venda poté, co ji 5 minut chlapeček vysvětloval, jak má dělat tunely v hradu z písku:
"Hmm, to je těžký, když já mluvím jen anglicky a ty česky"
2/ Venda: "Jak se jmenuješ?"
Dítě: eee?
Venda: "Jak se jmenuješ?"
Dítě: eee?
Venda: "Jak se jmenuješ?"
Dítě: eee?
Venda: Mami já jsem se ji už 3x ptala, jak se jmenuje a ona mi to nechce říct ...
Ale ať to nevypadá, že ji pomlouvám. Pěkně anglicky zdraví a děkuje, čímž samozřejmě všechny mile překvapí. A dětí se nebojí, ani dospělých, klidně za někým přijde a začne mu česky něco vykládat, ani ji to nepřijde moc divný. A Tracyna vnučka Kiera, co má asi 10 let, tu si Venda vyloženě oblíbila. Když jsme s ní, tak se s ní furt vodí za ruku, nehne se od ní a na párty spolu holky vydržely několik hodin a zvládly aj hru na schovku :-)
Některé aktivity jsou i pro nás (viz morning tea, víkendy či párty u Tracy), ale většinou se s Whebem potkáme až večer doma či na hřišti. No prostě normální pracovní týden. Holt by tu Wheb potřeboval pracovní ještě daší týden, takto to musí chudák stihnout vše rychleji (než mu Tracy odjede a jemu skončí stáž), takže žádná dovolená, než bude dovolená :-)
A co jsme to všechno s dětma v Adelaide stihli?
Hned první týden jsme museli do ZOO. To byli totiž nejbližší klokani, které jsem Vendulce mohla nabídnout. A celá ZOO se nám moc líbila, kdybychom tu byli dýl, tak si určitě koupíme permanentku. Byli jsme taky několikrát ve městě - na Central Marketu, na fontánách u Victoria Square, na čuníkách na nákupní tepně Rundle Mall, na poště, v kostele - a pak na hřišti, na jiným hřišti, na dalším hřišti ... Zkrátka hřiště máme zmáknutý fakt dobře. Taky jsme pokoupili co je třeba, pořádné klobouky v Salvation Army, místní opalovací krém v lékárně, piva na párty v alkoholovým obchodě (v normálním supermarketu je totiž neseženete), pohledy v tourist shopu. No nákupy a hřiště, cím se tu bavíme zejména.
Nejlepší hřiště je asi to Helikoptérový. Dost krutý je i to u Aquatic Centra a super je to nejbližší, u místní Primary school, zejména proto, že když tam jdete odpoledne, tak tam jsou ještě děti. A to má Venda radost, páč ač si s nima nerozumí, tak to je aspoň nějaká interakce s okolím.Níže nějaká ta komunikace...
1/ Venda poté, co ji 5 minut chlapeček vysvětloval, jak má dělat tunely v hradu z písku:
"Hmm, to je těžký, když já mluvím jen anglicky a ty česky"
2/ Venda: "Jak se jmenuješ?"
Dítě: eee?
Venda: "Jak se jmenuješ?"
Dítě: eee?
Venda: "Jak se jmenuješ?"
Dítě: eee?
Venda: Mami já jsem se ji už 3x ptala, jak se jmenuje a ona mi to nechce říct ...
Ale ať to nevypadá, že ji pomlouvám. Pěkně anglicky zdraví a děkuje, čímž samozřejmě všechny mile překvapí. A dětí se nebojí, ani dospělých, klidně za někým přijde a začne mu česky něco vykládat, ani ji to nepřijde moc divný. A Tracyna vnučka Kiera, co má asi 10 let, tu si Venda vyloženě oblíbila. Když jsme s ní, tak se s ní furt vodí za ruku, nehne se od ní a na párty spolu holky vydržely několik hodin a zvládly aj hru na schovku :-)