Wednesday, 10 February 2016

Adelaide: rodinné okénko č. 3 - ubytování

Ubytování v Adelaide jsme měli zařízené samozřejmě už z ČR. Whebovi nabídli z Univerzity nějaký spřátelený "hotel", resp. možnost bydlení v komplexu s mnoha byty. 2 pokoje, blízko do školy a cena rozumná. Ovšem non stop recepce, žádná wifi a žádná zahrádka, to mě moc neuchvátilo. Tak jsem si dala za cíl, někdy v listopadu, najít ubytování, které bude stát podobně a bude nám víc vyhovovat.

Hledali jsme ubytování, které by stálo stejně nebo méně než to, co Whebovi nabídla škola. Wheb chtěl wifi, já kuchyň a líbil by se mi mikrodvorek na kočárek. Leč nabídka se v okolí univerzity nějak filtrem na cenu tenčila.


Nejlepší nabídky jsem měla ze serveru AirBnB. Využívala jsem ho poprvé, ale Klárka i Milda přes to taky hledají ubytko, tak jsem si řekla, že to bude fajn. Je to profi, normálně to fakturují a škola to bere stejně, jako by to byl hotel. To je dobrá zpráva. Původně jsem měla jako favorita "self contained cabin" na 90 AUD/noc. Rozumějte lepší zahradní chatičku u jednoho týpka na zahradě. Dobrá část města, blízko do školy, pěkná příroda, dobrá cena. Ale bylo to fakt malinký a patrová postel, Vojtěch by furt lezl hore dole. Tak jsme to nakonec odmítli. Ale zalíbilo se mi jiné ubytování na Melbourne street. Ještě větší a ještě blíž školy. Objednali a zaplatili jsme to, ale asi po měsíci nám došla zpráva, že se omlouvají, ale že ubytovatel rezervaci zrušil. Stejně jako dalším asi 5 lidem. Fakt mě to naštvalo a hledací kolečko se rozjelo nanovo. Ale když není toto, třeba bude něco lepšího, co? A bylo.


Ubytování bylo mimo náš rozpočet (za 190 AUD/noc plus poplatek za úklid), ale moc se mě to líbilo. Napsala jsem teda ubytovatelce a ona přišla se special offer - celých 14 dní to bude za 119 AUD/noc a poplatek za úklid nebude chtít. Uplně mě vytrhla trn z paty, byla jsem štěstím bez sebe a hned jsme vše poladili. A já mohla s ubytovatelkou řešit podrobnosti. Kde teda bydlíme?




Je to krásný přízemní domek na George street v příjemné čtvrti North Adelaide. S dvorkem (možnost parkovat auto, to se tu taky hodí, páč na ulici se parkovat jen tak nedá), dvěma ložnicema, obyvákokuchyní, nádhernou velkou koupelnou s vanou a sprcháčem. Je tu krásně. Vše nové, pěkně zařízené, vybavené, až jsem se bála, jestli jim to tu neponičíme. Ale snad ne. Je to pěkná čtvrť, Wheb to má 10 min na kole do práce, my 5 minut do supermarketu, 5 minut do nejbližšího parku, kousek na zastávku free busů a jako bonus co chvile letadlo nad hlavou :-) - to je samozřejmě dementní, ale mě to neruší a Venda už pozná, jestli přistává Quantas, nebo někdo jiný (ještě tu přistávají Virgin, Jet2 a Tiger). Každopádně to tu nemá chybu.


Domluvila jsem se předem s ubytovatelkou Joanne, že nám zařídí dětskou postýlku a jídelní židličku. A ještě byla tak hodná a nakoupila nám, ať v noci nehledáme kde co jíst. Prostě jsem ji byla fakt vděčná, že vše klaplo podle domluvy. Jen jsme se nepotkaly, den po našem příjezdu odfrčela do porodnice (za což teda nemůžem, jen to plánovala až na 16.2) :-)



No comments:

Post a Comment